Neboj se zahraničí, studuj!

8. února 2012 v 16:52 | Tea Liccibooh |  News
Taky nemáš ještě plán na prázdniny? Nevadí. Co třeba zkusit udělat něco pro svůj jazyk a jet na tábor do zahraničí?!
Před několika týdny jsem se dohodla s kamarádkou, že pojedeme na tábor do zahraničí. Lidem do 15- ti bych asi nedoporučovala, aby jezdili sami, ale pokud jazyk ovládají dobře, můžou si i mladší děti dovolit jet bez kamarádů. Zjistila jsem, že na táboře, na který chceme jet smí být maximálně dvě děti stejné národnosti spolu na pokoji. Možná si říkáš, že je to na nic, ale kdyby byly na pokoji všechny děti ze stejné země, mluvili by mateřským jazykem. Na některých táberech se dokonce nesmí mluvit jiným jazykem, než který se má na táboře učit!
Jet můžete na různá místa. Můžete jet do Evropy, např. do Itálie, Německa, Chorvatska, Anglie atd. nebo třeba i do USA např. do Los Angeles nebo třeba do New Yourku. Zálež jen na vás. Pokud ale musíte sami cestovat letadlem a vedoucí tábora si vás vyzvednou až na letišti v zemi, kde se tábor koná, musí mít děti do 12 let doprovod. Mohou s nimi jet rodiče nebo starší sourozenci nebo si je možné si připlatit za doprovod. Každopádně se nemusíte bát. Letušky se o vás určitě postarají a i kdyby jste jim nerozuměly, vše se dá vyřešit.
Co je ale velmi důležité je cena tábora. Tábory s leteckou dopravou v zahraničí bývají většinnou drahé. Jejich ceny se pohybují asi od 30000,- nahoru. Ano, je to velmmi vysoká cena, ale většina takových táborů nabízí pro táborníky zajímavé aktivity, pobyt v zahraničí, stravu i výuku cizích jazyka. Pokud je pro vás tato cena příliš vysoká, můžete vyzkoušet i jiné tábory, které se konají ve Česku nebo na Slovensku, ale vyučuje se na nich cizí jazyk. Ty většinou stojí okolo 10000- 15000,-
Každopádně ať už se rozhodnete jet na tábor do zahraničí nebo na tábor v domovině nebo na tábor nepojedeš, užijte si letní prázdniny na 100%, i když budou až za několik měsíců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama