Chcete si založit akvárko?

9. února 2012 v 20:52 | Tea Liccibooh |  News
Chtěli byste pěkného a ne příliš náročného domácího mazlíčka? Nabo máte alergii na chlupy a peří? Tak to tady mám něco pro vás! Založte si akvárko!
Nejdříve se rozhodněte, jestli chcete mít mořské akvárium nebo sladkovodní akvárium. Chtěla bycch vás upozornit, že mořské akvárium pro začátečníky vyjde i s rybičkama asi na 30000,- takže nic levného! Navíc u mořského akvária byste měli už zůstat, prostě se na to nemůžete tak lehce vykašlat, protože by vás to vyšlo na hodně peněz. Sldkovodní kavária vyjsou asi na 1500,- a výš. Záleží také na velikosti akvárka. Pro začátečníky doporučuji menší akvárka. Potom se musíte rozhodnou, jestli si koupíte akvárium se zabudovaným světlem filtrem a topítkem nebo jenom skleněnou ,,bedýnku´´. Ať už se rozhodnete jakkoliv, snažte se nehledat nejlevnější kousky!
Dále zařízení akvária. Takže jak si zařídit akvárko? Akvárko zařiďte asi týden před tím, než si pořídíte rybičky! No a tady je návvod, jak na to.
1) Na dno akvária nasipejte 5-7 cm kamínků nebo písku. Doporučuji oboje. Nejdříve nasypejte asi 1cm písku a a na to 4-6 cm kamínků. Mně se osvědčily drobnější kamínky. Můžete si vybrat jak u písku, tak u kamínků od přírodních, tmavých, světlých nebo i barevných( červené, zelené, růžové...) Každopádně si dejte pozor, aby kamínky nebo písek nebarvyl vodu. To by totiž mohlo znamenat, že kamínky/ písek nejsou do akvária vhodné.
Dále zasadíme rostlinky. Vybrat si můžete mezi umělými a ,,pravými´´ rostlinkami. Já osobně bych zvolila několik rostlin pravých, které budou tvořit hudtý porost, kde se rybky schovají ( množství rostlin volte podle velikosti akvária). A poté bych vybrala několik pestrých umělých rostlinek zajímavých tvarů, které budou spíše okrasné.
Poté si vyberte nějaké skalky nebo ozdůbky. Přidejte do akvária nějaké větší oblázky nebo kameny. Také můžete přidat třeba panáčky- něo jako malého potápeče :D
Ještě byste neměli zapomenout na tapetu, která se dává za stěnu akvária. Můžeš ji sehnat na internetu, ale já preferuji vlastní tvorbu. Je to jednoduché. Vezmete si čtvrtku, která odpovídá velikosti stěny akvária a fixami na ni nakreslíte cokoliv vás napadne. Já většinou kreslím rybičky. Potom čtvrtku přilepte lepenkou na stěnu akvárka.
Dále byste si měli najít filtr. Pokud je již v akváriu nainstalovaný, vyzkoušejte jak funkuje. Hodně zabudovaných filtrů můžete rovnou vyhodit, protože nejsou vůbec kvalitní. Při výběru filtru ale přihlížejte k tomu, na jak velké akvárium je filtr dělaný. Rozhodně nemůžete dát do 10l akvária filtr pro 40l akvárko! Určitě se ale poraďte v obchodě!
Poté se zaměřte na zdroj světla. Pokud nechcete příliš investovat do lampy, použijte obyčejnou stolní lampičku. Také popřemýšlejte o topítku. Není nutné, ale neuškodí si ho pořídit. Určitě se ale nic nestane, když si topítko nepořídíte!
No a ještě rybičky. Pokud jste si vybrali sladkovodní rybičky, doporučuji paví očka a neonky. Jsou to nenáročné rybičky, skvěle se hodící do směsných akvárek. Pokud jste si vybrali mořské akvárium, přidejte do akvária korály. Co se rybiček týče, zvolila bych velmi oblíbeného klauna nebo prostě Nema :D Pokud se vám líbí film Hledá se Nemo, můžete zvolit rybičky právě z tohoto filmu! Jsou totiž ideální pro začátečníky!
PŘEDTÍM, NEŽ SI ALE POŘÍDÍTE RYBIČKY SE DOBŘE INFORMUJTE O JEJICH POTŘEBÁCH! DÁVEJTE SI POZOR NA TO, CO RYBIČKY POTŘEBUJÍ A CO NE! A TAKÉ SE PORAĎTE S PRODAVAČEM VE ZVERIMEXU NABO S CHOVATELEM OHLEDNĚ KRMIVA, VHODNÉ VELIKOSTI AKVÁRIA A MOŽNÝCH DALŠÍCH RYBIČEK, KTERÉ BY SE DO AKVÁRIA HODILY!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama