Únor 2012

Zdravá a krásná? NO STRES!

28. února 2012 v 19:53 | Tea Liccibooh |  Fitness
Chceš super postavu? Nemusíš moc makat, aby jsi vypadala jako modelka. Stačí pár pravidel a budeš na léto sexy! Protože, kdo by chtěl faldíky do bilin?
Hubnutí nemusí být jen o dřině! Zkus upravit stravu. Moje máma nás vede k tomu, abychom nepili mléko a nejedli cukr. Snažíme se vynechat i bílou mouku. Určitě si teď říkáte, že jsme vegetariáni. Ale to ne, protože vegetariáni nají maso. Ale mi milujeme steaky a další maso! Takže se pokuste vynechat mléko a cukr. To hubnutí pomáhá! Místo cukru zkus hroznový cukr. Je sladký a přitom zdravý. Ovšem nevynechávej maso! Kvalitní kousek masa, i když o něco dražšího, neškodí. Pokud nedokážeš žít baz sladkostí, jez je pouze mezi 9. a 11. hodinou dopoledne. Pouze v tuto dobu totiž nepřibereš. Pokud máš večer u telky chuť na něco dobrého, dej si jabko. Ano, jabko. To totiž blahodárně působí na tvé tělo, ale pouze večer. A ráno, ještě než se najíš, vypij sklenici vlažné vody. Připravíš tak žaludek na jídlo.
To už máme stravu, ale co pohyb? Pokud jezdíš do různých roužk nebo podobných aktivit, zkus se vykašlat na veřejnou dopravu a dojdi tam pěšky. Nebo alespoň část esty. Nepoužívej výtahy ani nic podobného a choď pěšky. No a taky ještě něco, co není tak náročné jako běhání a docela ňami :D Jo, myslím sex. Při sexu hubneš, takže si to užiješ a tvé tělo bude víc a víc sexy :P
Takže pokud chceš zhubnout, ale neumřít při tom hlady a neuštvat se, tak určitě zkus tohle! Navíc budeš mít pěknou pleť, protože kvalita pleti záleží takké na tom, co jíš!

When I am sad :(

27. února 2012 v 20:36 | Tea Liccibooh |  Me
Znáte takový ten pocit, když se vám někdo líbí a vy se odhodláte něco udělat a myslíte si, že to bude OK?! Jo, to jsem teď taky udělala!
Není to tak, že bych měla úplně zlomené srdce. Ale je to signál. Signál, který může říkat, že se stydí nebo, že namá zájem. Vlastn jsem to nechtěla udělat, ale pak jsem se odhodlala! Moje teta umí ,,testovat´´. To znamená, že se něčeho vyšího zeptá, jestli: blá,blá,blá... No, zaptala se, jestli mu mám zavolat na Skype. A ono to řeklo, že jo. Tak jsem to udělala! Měla jsem to perfektně naplánované! Řekla bych: Chceš vidět méh opsa? A kdyby nechtěl, řekla bych: Ale on Tebe ano! A pak už by to jelo! Jenomže to nešlo přesně takhle! Vytočila jsem ho a najednou...
...on to položil a hned byl oflinne! Škoda, ale teď na to kašlu! Mám nový nápad! Teď není prostor prosmutek! Jdu chystat plán, jak ho dostat! Ano, protože já se jen tak nevzdám :P I am not sad! I am CRAZY!

Vytvořte si vlastní dess!

26. února 2012 v 15:11 | Tea Liccibooh |  News
Pokud ráda řešíš věci ostatních nebo se jen cheš zapojit do chodu blogu, je zde něco pro tebe! Rozhodla jsem se, že udělám více prostoru pro čtenáře! Chceš se zapojit? Čti dál, co můžeš dělat?!
Takže, rozhodla jsem se, že můžete zasahovat do chodu mého blogu. Zasahovat můžete následovně:
1. Každý týden můžete psát do komentů jméno postavy( vaší oblíbené hvězdy, postavičky...), se kterou byste chtěli dess!
2.Můžete mi posílat maily s vašimi výtvory dessů!
3.Můžete se stát fanouškem týdne! Pokud komentnete alespoň 5 článků a pošlete mi alespoň jeden váš výtvor, máte velkou šanci!
Můj mail je: terka.corny@gmail.com
A ještě něco pro fandy facebooku! Vytvořím stránku blogu, kde budete moci dělat také zajímavé věci :P
Tak doufám, že vás tato nabídka zaujme.
P.S. jako 1. dess jsem zvolila dess s Miley, ale je jen na vás, kdo bude na dessu další!

Bella Thorne-na útěku!

26. února 2012 v 10:48 | Tea Liccibooh |  Modní policie!!!
Psala jsem již o Zendaye Colleman, která hraje v seriálu Na parket! ( Disney chanel). Dnes ale budu hodnotit outfit její kolegině Belly, která je svým skvělým stylem považována za začínající ikonu!
Bella zvolila kombinaci červené, černé a modré. Modročerné proužkované tričko a k němu červenočerné proužkované podkolenky? Super kombinace. Vzory jsou stejné, ale barvy se liší. Proužky působí zajímavě a jsou IN! Modré kraťásky z látky, která připomíná satén jsou také skvělou volbou, protože díky nim není outfit jen proužkovaný! Navíc černá kabelka ze stejného materiálu se hodí. Kraťásky i kabelka jsou jednoduché a právě jednoduchot se ke vzorům náramně hodí! Červená čepice a nízké červené conversky. Co k tomu dodat? Uvolněné a pohodlné. Čepice je skvělým modním doplňkem, stejně jako botky. Navíc conversky jsou pohodlné! Bella se už ale neověšela zbytečnými šperky, které v u tohoto outfitu nejsou zapotřebí.
Já hodnotím Bellin outfit za 1! Moc se mi líbí proužky a materiál kraťásků a kabelky. Barvy jsou super. Outfit je celkově pohodový a působí uvolněně! Já osobně bych takový outfit nosila kamkoliv- teda na ples asi ne, ale jinak všude!
A tady je ještě song Belly a Zenday: http://www.youtube.com/watch?v=PPNMGYOm1aM

Nemoc? Příroda přichází na pomoc!

25. února 2012 v 21:59 | Tea Liccibooh |  News
Rýma, kašel, bolest hlavy, teplota... Ano, nachlazení nebo nemocc. Pokud ale nechceš rovnou sáhnout po tvrdých lécích, plných chemie, zkus přírodní triky Mrkající
Důležitý je přísun tekutin! Proto se snaž pít hodně teplého čaje s citronem a místo cukru zkus medík. Můžeš smíchat dva různé čaje. Pokud na tebe něco leze, snaž se opravdu hodně pít, nejméně 2,5 litru deně!
Zapomeň na sladkosti a snaž se svůj jídelníček upravvit tak, aby jsi jedla co nejvíce ovoce a hlavně zeleniny. Omez také mléčné výrobky, protože mléko zahleňuje. Pokud si chceš dát mléko, zkus třeba rýžové nebo sojové mléko. Seženeš ho ve zdravé výživě. Místo sladkostí můžeš zkusit třeba sušené ovoce, které je super třeba v ovesné kaši!
Neboj se vitamínů. I když třeba nechceš brát léky, vitamín C, který je obsažen v kapslích neuškodí. Taky zkus homeopatika. Můžeš si o nicch něco přečíst tady: http://www.celostnimedicina.cz/homeopatie.htm?gclid=CMOs4Kz_ua4CFcJN3wod5BdVMw
Hlavně se zahřej! Zakutej se do peřin, na krk si dej šálo a na hlavu čepici- hlavou utíká nejvíce tepla. A nezapomeň na teplé ponožky, protože zima jde do těla od noh. Navíc, pokud budeš nosit bačkůrky, tvé nohy nebbudou ploché ( teda pokud budou ortopedické!). Taky si zkus dát nohy do hodně teplé vody. Zahřeješ se, navíc pokud máš ucpaný nos, skvěle se ti uvolní.
Pij minerálky. Například ,,Vinccentka´´ skvěle pomáhá. Navíc si ji můžeš stříkat i do nosu, místo kapek. Já osobně piji ,,Vincentku´´ vždy, když jsem nemocná a skvěle to pomáhá!
Zkus taky napařování. Sežeň si olejíček z bylinek- já používám olej ze 32 bylin od firmy Just, odkaz zde: http://www.just.cz/. Napařování je jednoduché. Do hrnce si dej vodu a pár kapek olejíčku. Nechej ji ohřívat a až začne vřít, dej si přes hlavu ručník a několikrát se zhluboka nadechni. zkus vydržet dýchat páru co nejdéle. Pokud tě to bude moc pálit, chvíli počkej a znovu opakuj. Napařuj asi jednu minutu ( s přestávkama), každou hodinu. POzor, nikdy nenapařuj, když máš vyjít ven do mrazu! Tělo by nemuselo být připravené a ty bys lehce prochladala!
A nakonec ještě typ, který funkuuje, ale má háček. Zkus zábal se slivovicí. Pomáhá na bolest krku, ale radši popros rodiče, aby ti pomohli. Nammazej si krk mastným krrémem. potom nalij na velký kapesník nebo třeba pruh látky slivovice. Přilož na krk, dej přes to sáček a převaž šálemm. Zábal si můžeš nechat i přes noc, ale minimálně tři hodiny. Pokud ti rodiče nedovolí nebo nechceš používat tento zábal, zkus ,,,priznic´´. Ten je vlastně stejný, ale místo slivovice namoč kapesník do studené vody. Můžeš kápnout i pár kapek olejíčku.
Ještě bych chtěla říct, že pokud kašleš, může to být způsobeno i suchým vzduchem, který neprospívá ani tvé pleti. Dej na topení misku s vodou a voda se bude uvolňovat, tím bude vzduch vlhčí. Můžeš zkusit taky aroma lampu.

Co nás ve škole neučili

24. února 2012 v 18:11 | Tea Liccibooh
Jsem sice ještě pořád na základce, ale něco, co nás ve škole neučili nebo naopak učili vím. Jasně, za ten rok a půl, který tam ještě strávím přijdu na víc věcí, ale něco už jsem zjistila.
Řekla bych, že u nás na škole se hodně zaměřují na osobnost dětí a taky, jestli se umí učit. Pořád s námi probírají, jak se učit, třeba i jak se učí ostatní- typy a tak. To si myslím, že je důležité. Samozdřejmě bychom se ve škole měli naučit i nové věci např. matiku, ale ,, Žák,, který se umí učit umí už dost!´´ nevím, kdo to řekl, ale je to docela pravdivé. Ve škole nás ale nenaučili třeba jak používat kondom nebo třeba tampony. Ne, že bych chtěla, aby mně to nějaká učitelka učila ( hlavně ten tampon). Takové ty ,,důležité´´ věci, které jsou ještě pořád trošku tabu. Nebo třeba nás ve škole nenaučili kouřit :D Já nekouřím, ale třeba by nás měli naučit jak si zapálit cígo. A taky, jak být sexy. Takový to, jak to bývá v holčičích filměch, jako třeba, že různě pohazují vlasy a tak. No, není to nějaká intelektuální dovednost. Ale, když si vezmete, kolik holek ( i kluků asi) to dotáhlo nahoru přes postel... Takže pokud chcete být úspěšní, naučtese být sexy :P Ve školese neučí o věcech, které hodně využijete. Některé se hodí, ale češtinu, dděják, matiku, chemii nebo třeba fyziku ( pokud to nebude vaše zaměstnání) využijete z menší části. Jakého kluka bude na rande zajímet, že víte, co je to věta edlejší- já to zatím nevím, ale slyšela jsem o tom :D Takže to je můj názor na to, co nás ve škole neučili. A co vy?

Sláva Bohu, sláva wifi

16. února 2012 v 17:18 | Tea Liccibooh |  Me
Ano, psala jsem, že jsem na horách. Ale...
Ano, je to tak. Jsem na horách a je tady wifi! Jak jsem na to mohla zapomenot? Na většině chat bývá wifi! No, nicméně, díky wifi budu ve spojení s okolím :D Tohle je jen kraťounký článek, ale pokusím se napsat pár normiš článků. Tak se těšte, ale ne moc, protože nwm, kolik na to budu mít času.

Po přestávce přestávku

15. února 2012 v 20:20 | Tea Liccibooh |  Me
Chci se Vám moc omluvit, dlouho jsem tady nebyla, ale teď pojedu na hory. Takže tady zase asi týden nebudu. Al epak se určo těšte na pořádnou nálož článků! A taé slibuji článe pro všechny nemocné kašlíky a nový modní trend :P Jo a zítra vychází nová ELLE, tak si ji kupte! Zatím pp! P.S. nahrávám nový supersong, takže se těžte na klip, ale nevím kdy :D

Co by se stalo, kdyby...

14. února 2012 v 20:42 | Tea Liccibooh |  News
Většinou, když se rozhodujete, zda něco udělat, říkáte si ,, Ale co by se stalo, kdyby...´´. Váháte a pořád se obáváte, jestli se rozhodnete zprávně. Dlouho jsem už nepsala, takže teď rozeberu tohle téma.
Když si říkáte, co by se mohlo stát, může se vaše přemýšlení změnit do podoby obrovské příšery, která touží po vaší krvi nebo krásného ptáčka, který vám zpívá vaši oblíbenou melodii. Chcete-li něco udělat, přemýšlíte o tom, jak to uděláte a jaké to bude mít následky. Často se přikláníte k verzi, která je pro vás lepší. Třeba když si říkáte, co by se stalo, kdybyste šli večer na hřbitov, chcete spíš, aby jste se tam prošli a šli normálně domů. Nechcete, aby vás tam někdo zavraždil. Musíte ale hodně používat mozek. Když je něco opravdu nebezpečné, nesmíte si říkat,, V poho, bude to O.K.´´. Může se totiž stát to, že se to zvrtne! Já jsem dneska hodně váhala. Chtěl ajsem jedné bezdomovkyni, která se poblíž místa, kde bydlím donést jídlo a čaj a deku a tak. Říkala jsem si,, Co by se staloé, kdybych jí přinesla ty věci? Začala by do mně bodat nožem? Nebo by mi poděkovala? Nebo by ty věci vyhodila? Nebo by udělala něco jiného?´´ Byla jsem nejistá! Neznám ji a nevím, co můžu čekat od cizícxh lidí?! Nakonec jsem si ale řekla ,, Jak by mně mohla jen tak začít bodat nožem? Všude jsou lidi. A navíc jí nechci udělat nic zlého.´´ Takže jsem se odhodlala a položila jsm tašku s věcmi u jejích věcí ( ona se přede mnou schovala). A pak jsem bylabobovat a viděla jsem ji, jak pije ten čaj a bere si tu tašku. Je to opravdu úžasný pocit, takhl eněkomu pomoct. Taky jsem si říkala ,, Co kdybych jí tu deku a čaj nedonesla a ona by v noci umrzla?! Byla by to moje vina?´´ Ale zpět. Váháte-li, dejte si na čas a dlouze hluboce přemýšlejte. Nejhorší jsou ukvapená rozhodnutí, která skončí spatně!

Chcete si založit akvárko?

9. února 2012 v 20:52 | Tea Liccibooh |  News
Chtěli byste pěkného a ne příliš náročného domácího mazlíčka? Nabo máte alergii na chlupy a peří? Tak to tady mám něco pro vás! Založte si akvárko!
Nejdříve se rozhodněte, jestli chcete mít mořské akvárium nebo sladkovodní akvárium. Chtěla bycch vás upozornit, že mořské akvárium pro začátečníky vyjde i s rybičkama asi na 30000,- takže nic levného! Navíc u mořského akvária byste měli už zůstat, prostě se na to nemůžete tak lehce vykašlat, protože by vás to vyšlo na hodně peněz. Sldkovodní kavária vyjsou asi na 1500,- a výš. Záleží také na velikosti akvárka. Pro začátečníky doporučuji menší akvárka. Potom se musíte rozhodnou, jestli si koupíte akvárium se zabudovaným světlem filtrem a topítkem nebo jenom skleněnou ,,bedýnku´´. Ať už se rozhodnete jakkoliv, snažte se nehledat nejlevnější kousky!
Dále zařízení akvária. Takže jak si zařídit akvárko? Akvárko zařiďte asi týden před tím, než si pořídíte rybičky! No a tady je návvod, jak na to.
1) Na dno akvária nasipejte 5-7 cm kamínků nebo písku. Doporučuji oboje. Nejdříve nasypejte asi 1cm písku a a na to 4-6 cm kamínků. Mně se osvědčily drobnější kamínky. Můžete si vybrat jak u písku, tak u kamínků od přírodních, tmavých, světlých nebo i barevných( červené, zelené, růžové...) Každopádně si dejte pozor, aby kamínky nebo písek nebarvyl vodu. To by totiž mohlo znamenat, že kamínky/ písek nejsou do akvária vhodné.
Dále zasadíme rostlinky. Vybrat si můžete mezi umělými a ,,pravými´´ rostlinkami. Já osobně bych zvolila několik rostlin pravých, které budou tvořit hudtý porost, kde se rybky schovají ( množství rostlin volte podle velikosti akvária). A poté bych vybrala několik pestrých umělých rostlinek zajímavých tvarů, které budou spíše okrasné.
Poté si vyberte nějaké skalky nebo ozdůbky. Přidejte do akvária nějaké větší oblázky nebo kameny. Také můžete přidat třeba panáčky- něo jako malého potápeče :D
Ještě byste neměli zapomenout na tapetu, která se dává za stěnu akvária. Můžeš ji sehnat na internetu, ale já preferuji vlastní tvorbu. Je to jednoduché. Vezmete si čtvrtku, která odpovídá velikosti stěny akvária a fixami na ni nakreslíte cokoliv vás napadne. Já většinou kreslím rybičky. Potom čtvrtku přilepte lepenkou na stěnu akvárka.
Dále byste si měli najít filtr. Pokud je již v akváriu nainstalovaný, vyzkoušejte jak funkuje. Hodně zabudovaných filtrů můžete rovnou vyhodit, protože nejsou vůbec kvalitní. Při výběru filtru ale přihlížejte k tomu, na jak velké akvárium je filtr dělaný. Rozhodně nemůžete dát do 10l akvária filtr pro 40l akvárko! Určitě se ale poraďte v obchodě!
Poté se zaměřte na zdroj světla. Pokud nechcete příliš investovat do lampy, použijte obyčejnou stolní lampičku. Také popřemýšlejte o topítku. Není nutné, ale neuškodí si ho pořídit. Určitě se ale nic nestane, když si topítko nepořídíte!
No a ještě rybičky. Pokud jste si vybrali sladkovodní rybičky, doporučuji paví očka a neonky. Jsou to nenáročné rybičky, skvěle se hodící do směsných akvárek. Pokud jste si vybrali mořské akvárium, přidejte do akvária korály. Co se rybiček týče, zvolila bych velmi oblíbeného klauna nebo prostě Nema :D Pokud se vám líbí film Hledá se Nemo, můžete zvolit rybičky právě z tohoto filmu! Jsou totiž ideální pro začátečníky!
PŘEDTÍM, NEŽ SI ALE POŘÍDÍTE RYBIČKY SE DOBŘE INFORMUJTE O JEJICH POTŘEBÁCH! DÁVEJTE SI POZOR NA TO, CO RYBIČKY POTŘEBUJÍ A CO NE! A TAKÉ SE PORAĎTE S PRODAVAČEM VE ZVERIMEXU NABO S CHOVATELEM OHLEDNĚ KRMIVA, VHODNÉ VELIKOSTI AKVÁRIA A MOŽNÝCH DALŠÍCH RYBIČEK, KTERÉ BY SE DO AKVÁRIA HODILY!